Szponzorált tartalom
Az alkoholizmus sajnos egyre többeket érint hazánkban is. Az óvatosabb becslések szerint 800 ezer, míg a bátrabbak szerint akár 1 millióan is érintettek az alkoholizmusban. Egyre több a fiatal és a női beteg és sokan nem is ismerik fel a problémát. Ráadásul az alkoholizmus a legtöbb esetben látens, így valóban csak becslések léteznek, hogy mennyien érintettek.
Sokan fel sem ismerik, hogy problémájuk van, ez is nehezíti az alkoholizmus kezelését. Amikor valakinél kialakul az alkoholfüggőség, az nemcsak fizikai függőség, hanem lelki, pszichés is egyben. Sokszor pedig épp ettől a nehezebb megszabadulni.
A kiutat sokan keresik, és a Felépülők Családi Felépülési Központ pontosan ezt kínálja. A Minnesota-módszeren alapuló 28 napos bentlakásos terápiájuk 70-75 százalékos hatékonysággal működik. Ráadásul nemcsak az érintetteknek nyújtanak segítséget, hanem a családtagoknak is.
Az alkoholizmus kezelése több részből áll. Az alapja az, hogy az alkoholizmusra betegségként tekintenek, a fő betegségként. Tehát nem valaminek a tünete, hanem maga az ok. A modell úgy tekinti, hogy mivel betegségről van szó, ezért nem lehet meggyógyítani szidással, korholással, érzelmi zsarolással. Ezt sokszor a családtagoknak igen nehéz elfogadniuk, viszont ez is hozzájárul a gyógyuláshoz.
Az alkoholizmus kezelése egy többlépcsős folyamat, bizonyára sokan találkoztak már az alkoholisták 12 lépcsős programjával, melynek első lépcsőfoka maga a felismerés. Aki nem akarja, hogy segítsenek rajta, azon nem is lehet segíteni – ez az örökérvényű igazság az alkoholizmus kezelése esetében is nagyon igaz. A felismerés tehát az első lépcsőfok.
A Felépülők Családi Felépülési Központ 28 napos terápiája során egyéni és csoportos konzultációkon vesznek részt az érintettek. Ezeket pedig olyan addiktológiai szakemberek tartják, akik maguk is gyógyult alkoholisták. Ez egyéként az Amerikai Egyesült Államokból indult Minnesota-modell alapja is, hisz azok az emberek, akiknek személyes tapasztalataik vannak a függőséggel kapcsolatban, sokkal hatékonyabb segítséget tudnak nyújtani. 28 nap és a megoldások, módszerek, melyek abban segítenek, hogy az érintettek felismerjék, megtanulják, hogy létezik boldog, derűs élet józanul is. Ebben segít a Családi Felépülési Központ. A 28 napot nem kell elzártan tölteni, sokszor van lehetőség a kirándulásra, egy-egy sétára a természetben és a családtól sem kell távol tölteni ezt az időszakot.